Байден підписав оборонний бюджет США на 895 мільярдів доларів
Київ • УНН
Президент США затвердив оборонний бюджет на 895 млрд доларів, попри деякі суперечливі пункти. Документ викликав занепокоєння через обмеження президентських повноважень та заборону медичної допомоги трансгендерам.
Президент США Джо Байден підписав оборонний бюджет країни на 895 мільярдів доларів. За словами Байдена, документа забезпечує життєво важливі пільги для військовослужбовців, а також включає критично важливі повноваження для підтримки національної оборони і внутрішньої безпеки країни. Про це УНН повідомляє із посиланням на сайт Білого дому.
Деталі
Попри те, що Байден підписав документ, він вказав, що деякі його положення викликають занепокоєння.
За його словами, низка положень закону за певних обставин може перешкоджати здійсненню повноважень президента щодо викладення позиції Сполучених Штатів на міжнародних переговорах або форумах.
Деякі положення документа, зі слів Байдена, вимагають від президента й інших посадовців надавати до Конгресу звіти, повідомлення або плани, які можуть зазвичай містити вкрай таємну інформацію, зокрема й інформацію, що може розкрити найважливіші джерела розвідданих або військові оперативні плани.
Байден підписав документ незважаючи на його заперечення проти формулювання, що виключає медичне лікування трансгендерів для дітей у сім'ях військовослужбовців.
Байден заявив, що його адміністрація рішуче виступає проти цього положення, оскільки воно націлене на групу, засновану на гендерній ідентичності, і "втручається в роль батьків у визначенні найкращого догляду за своїми дітьми". Він також сказав, що це також підриває здатність збройних сил, що складаються з добровольців, набирати і утримувати талановитих людей.
Нагадаємо
Сенат США ухвалив оборонний законопроект на суму 895 мільярдів доларів. У Палаті представників більшість демократів проголосували проти законопроєкту після того, як спікер Палати представників Майк Джонсон наполіг на додаванні положення про заборону медичної допомоги трансгендерам для дітей. Законопроєкт легко пройшов, проголосувавши 281-140 голосів.